Friday, January 18, 2013

Primary Principles...Private Property

Today there is something I would like for you to think about not politically or radically but just as an American. Freedom is the cornerstone on which our country has been built. Our founding fathers longed for freedom of religion, freedom of speech and many other freedoms that, if we thought hard we would acknowledge but these freedoms don’t immediately pop into our minds.
Raise your hand if you live on land that you own. You can put your hand down now; I only saw the hands of those with color radio anyway. Private property is one of the most basic freedoms we have. It goes much deeper than holding the deed to an investment you’ve made that you can either pass on to your children someday or sell, most likely for much more than you purchased it for. Private property is what everyone longs for, to have something of their own, to control and improve as they see fit. I’m young so the respect, or lack thereof, that people have for private property now is all that I know firsthand. Nevertheless, I have family who was able to live during a freer time when private property really meant you chose to be a steward of your land because you wanted it to be sustainable for future generations. These family members are from a generation who knew no zoning or legislation that allowed the government to control any part of their land because of just that…it was theirs. Government does not have to take the title of your property to deprive you of your property. If you do not have the freedom to choose what you do with your property, it's not really yours. I urge you to do research on private property yourself, seek out the laws in your community and learn how your elected officials feel toward it. You have to fight every step of the way. No restriction is a good one. When we start giving up little choices and little rights we will eventually relinquish our rights completely.

4 comments:

 1. hmmm...really very nice post...I like it..
  Property

  ReplyDelete
 2. Ambience creacion Gurgaon offers spacious, smart architectured, luxurious homes fulfilling all the expectations of the gentry. 2/3/4 BHK Luxury Apartments, Best Price Guarantee, Prime Location Project, Free Site Visit.
  Aipl Gurgaon
  Aiple Peaceful Homes
  Ambience Creacions Gurgaon
  ATS Tourmaline Sector
  Experion Windchants Gurgaon
  M3M Golf Estate Gurgaon
  M3M Merlin Gurgaon
  Sobha City Gurgaon

  ReplyDelete
 3. Lazer markalama sürecinin bir alt süreci olan lazer gravür işlemi, bir cismi, parçayı gravürlemek veya oymak için lazer kullanma pratiğidir. Öte yandan, lazer markalama, kimyasal, moleküler değişim, kömürleştirme, köpüklendirme, eritme, ablasyon ve daha fazlası nedeniyle renk değişimi de içeren bir nesnede iz bırakmaya yönelik daha geniş bir yöntem kategorisidir. Teknik olarak, mürekkep kullanımını içermez ve oymacılık amacıyla malzeme yüzeyine temas eden ve aşınan türde bir takım içermez. Dolayısıyla mürekkeplerin veya karbür bit takımlarının düzenli olarak değiştirilmesi gereken alternatif gravürleme veya markalama teknolojilerine göre büyük avantaj sağlar. Plastik söz konusu olduğunda lazer markalama etkisi, özel olarak tasarlanmış lazer malzemeleri üzerinde ve ayrıca bazı boya çeşitleri üzerinde daha belirgin olabilmekte, lazer markalama sonrası kuvvetli kontrastlar oluşabilmektedir. Bunlar arasında lazere duyarlı polimerler ve yeni metal alaşımları bulunmaktadır. Lazer markalama terimi ayrıca, lazer baskı, lazer print, lazer oyma, lazer engravür, lazer gravür, sıcak markalama, ışınla markalama ve lazerle kabartma dahil geniş bir yüzey işleme teknikleri yelpazesini kapsayan genel bir terim olarak da kullanılır. Lazer engravür, lazer kazıma, lazer oyma ve lazer markalama makineleri dolayısıyla genelde aynıdır. Bu yüzden bu terimler bazen uygulamada bilgisi veya tecrübesi olmayanlar tarafından karıştırılabilmektedir.

  Lazer markalama makinelerinin üç ana türü vardır: En yaygın olanı, iş parçasının (yüzeyinin) sabit olduğu ve lazer optiğinin X ve Y yönlerinde hareket ettiği ve lazer ışınının vektör çizmeye X-Y galvo motorları ile yönlendirildiği lazer modelidir. Bu tür modellerde bazen lazer durağandır ve iş parçası hareket eder. Bazende iş parçası Y ekseninde, lazer X ekseninde hareket eder. İkinci bir tür lazer markalama makinası silindir şeklindeki parçalar üzerinde hem raster hemde vektör içerikleri markalayan lazer markalama türüdür. Üçüncü tür lazer markalama makinalarıda ise hem lazer hem de iş parçası sabit dururken bir galvo kafası içerisindeki galvo aynaları lazer ışınını iş parçası yüzeyinin üzerinde hareket ettirerek raster veya vektör modunda markalama gerçekleştirenlerdir. Eğer yüzey malzemesi lazer kazıma, fason lazer markalama, lazer kaynak, lazer kesim vs sırasında duman, ağır metal tozları ve koku çıkarır. İş güvenliği açısından bu koku ve dumanın/tozların zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için hava emisyon ve filtreleme sistemleri kullanılması çok önem arzetmektedir.

  Web: https://fasonlazermarkalama.wordpress.com

  ReplyDelete